Miratimi i raportit për projektin e Portit të Durrësit/ Përplasje të forta tek ‘Ligjet’, Bardhi i hedh mikrofonin Bushkës

 

Është mbyllur me përplasje të ashpra mbledhja e Komisionit të Ligjeve ku me votat e deputetëve të mazhorancës është miratuar raporti për projektbuxhetin e projektit të Portit të Durrësit. Ka qenë deputeti i PD, Gazment Bardhi ai i cili pas votimit në komision, i ka hedhur mikrofonin drejtueses së seancës, Klotilda Bushka.

Pavarësisht reagimit të ashpër të Bardhit i cili ka hedhur mikrofonat dhe letra në ajër, Bushka ka vijuar me përmbylljen e procesit të votimit.

Bushka: Atëherë kalojmë në votim. Kush është dakord në parim me projektligjin, të numërojë votat sekretaria.

(Bardhi fillon të hedhë mikrofonët në sallë)

Ndërkohë që vijonte votimi nga ana e deputetëve të mazhorancës, gjendja në sallën ku zhvillohej mbledhja u rëndua pas shpërthimit të Bardhit i cili nuk ishte dakord për të kaluar në votimin e projektligjit.

 

 


Lajmi kryesor:

Porti i Durrësit/ Debate të ashpra te ‘Ekonomia’ dhe tek 'Ligjet! Qeveria: Investitori përjashtohet nga 2 taksa, ‘i falen’ 220 mln€! Shteti fiton 1 mld €! S’ka asnjë pronar ofshore ( VIDEO)


B.V/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është i drejtë vendimi për të shtyrë Komisionin Hetimor për ‘McGonigal’?×

Lajmi i fundit

Kiara 'godet' grupin e Oltës në BBV! Ja cila mund të largohet nga spektakli

Kiara 'godet' grupin e Oltës në BBV! Ja cila mund të largohet nga spektakli