'Mirë bjonde, por e dashka edhe kryetare', Rama batuta me dy të rinjtë në Korçë: E kishte hapur gojën aq sa po i futej trëndafili i PS-së brenda (VIDEO)

Nga Korça kryeministri Edi Rama tha se në katër vitet e ardhshme, do të bëhet në këtë qytet më shumë sesa është bërë në të gjitha vitet e qeverisjes të marra së bashku.

 “Na jepni 7 mandate dhe ju jap fjalën që në katër vitet e ardhshme se pavarësisht se kemi krijuar shumë xhelozi lart e poshtë. Thonë pse të tëra Korça do i marrë.Por në katër vitet e ardhshme do bëjmë më shumë se në të gjitha vitet e marra së bashku. Tani do më thoni ju që ky u duk pak si premtimet elektorale. Unë ju siguroj”, deklaroi Rama.

Po ashtu kryeministri Edi Rama shkëmbeu edhe batuta mes të rinjvë që ishin të pranishëm në takimin elektoral,

Rama:Ulu mo ulu mos u shqetëso. Ishte në këmbë, por nuk po më shikonte mua por po shikonte atë vajzën aty. Hajde këtu shikoje nga afër. Ti je patronazhist?

Qytetari: Jo!

Rama: Ulu se nuk ta lëmë vajzën. Po ti? (I drejtohet vajzës)

Vajza: Jo unë jam kryetare e FRESSH!

Rama: Po ti qenke kryetare e FRESSH-it. Paska ambicie ky. Mirë që e dashka bionde por e dashka edhe kryetare. E di si e shikonte apo jo? Aq shumë e kishte hapur gojën sa i ishte futur maska me trëndafilin e PS-së brenda. Sot ne jemi në një nivel tjetër në Korçë dhe në qarkun e Korçës.


Lajmi kryesor:

'Jam pak i ashër, por më mirë troç', Rama: Korça nuk është shami për qyrret e Saliut, jargët e Ilir Metës dhe pështymën e Monikës


M.Q./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është gati Shqipëria për sezonin e ri turistik?×

Lajmi i fundit

John

Frrok Çupi: Dikush ka vjedhur kullën e sahatit