Mish qingji me qepë të njoma nga zonja Albana

Mish qingji me qepë të njoma

Përbërësit:

 • 1 kg mish qingji
 • 500 gr qepë të njoma
 • 500 gr qepë të thata
 • 3 thelpinj hudhër
 • 1 lgj miell
 • Domate
 • Spec i kuq
 • Rozmarinë
 • Kripë, piper

Përgatitja:

Fillimisht kaurdisim qepët e thata të grira imët së bashku me mishin të ndarë në racione. Më pas shtojmë salcën e domates, kripën dhe specin e kuq pluhur të ëmbël. E lemë gatimin të ziejë pasi kemi shtuar rreth 1 litër ujë.

Tresim pak miell në ujë dhe e shtojmë në tenxhere. Në 15 minutëshin e fundit të gatimit shtojmë qepët e njoma të grira imët, majdanozin dhe koperën. Rregullojmë shijen me kripë dhe erëza sipas dëshirës.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Rezultatet e Censit/ Karamelo: E papranueshme! Arben Llalla: Minoriteti grek ka dal pak se ikin jashtë dhe nuk shumohen si shqiptarët

Rezultatet e Censit/ Karamelo: E papranueshme! Arben Llalla: Minoriteti grek ka dal pak se ikin jashtë dhe nuk shumohen si shqiptarët