Mitrovica e jugut – Thirret mbledhje e jashtëzakonshme e Kuvendit të Komunës

Në Mitrovicën e jugut për të premten, me 15 maj, është thirrur mbledhja e jashtëzakonshme e Kuvendit të Komunës.
"Diskutimi i Vendimit të Këshillit Organizativ për organizimin e ceremonisë së rivarrimit të eshtrave të Heroit Kombëtar Isa Boletini, me të cilin u vendos që rivarrimi i eshtrave të Isa Boletinit dhe bashkëluftëtarëve të tij të bëhet në Vlorë më dt. 10.06.2015", është rendi i ditës sipas njoftimit të sapodërguar nga komuna e Mitrovicës jugore.
Mbledhja e thirrur nga kryesuesi i Kuvendit të Komunës së Mitrovicës jugore, me kërkesë të kryetarit të Komunës, do të mbahet duke filluar nga ora 11:00.
Nga komuna e Mitrovicës jugore, sipas njoftimeve të mëhershme, paralajmërohej për rivarrimin e eshtrave të heroit kombëtar Isa Boletini, në ditën e 10 qershorit, në Boletin, vendin e lindjes.
Sot, Këshilli Organizativ për organizimin e ceremonisë së rivarrimit të eshtrave të Heroit Kombëtar Isa Boletini, me propozimin e të dyja qeverive të Shqipërisë dhe të Kosovës si dhe pajtimin e familjarëve të Heroit Kombëtar Isa Boletini dhe familjareve te bashkëluftëtarëve te tij prezent ne takim, vendosi që: eshtrat e Heroit Kombëtarë Isa Boletini dhe të bashkëluftëtarëve të tij të kohës do të rivarrosen në Vlorë, me 10 qershor 2015.
Këshilli Organizativ do të vazhdojë punën në përgatitjet e ceremonisë së rivarrimit sipas axhendës së mëparshme, bënte të ditur njofimi i dërguar nga Ministria e FSK-së. /atsh/
 

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)