Mjekja dhe sanitarja e spitalit, dy nga tre të infektuarit në Lezhë kontakte me rastin e djeshëm

Ditën e sotme u konfirmuan tre raste të reja me koronavirus në Lezhë nga ku burimet konfirmojnë se bëhet fjalë për një sanitare, një infermiere dhe një qytetar. Bluzat e bardha të Lezhës kanë patur kontakt me rastine  konfirmuar ditën e djeshme, ndërsa për qytetarin ende nuk dihet historiku. Në një 24 orët e fundit në Lezhë janë bërë gjithsej 17 testime.


Lajmi kryesor:

5 viktima me COVID-19! 146 të infektuar, preket edhe Kruja! 17 të shëruar, 3 të intubuar në gjendje të rëndë (VIDEO)


Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Propozimi i PD-së, a besoni se do të bëhet vettingu i politikanëve?×

Lajmi i fundit

John

Situata shqetësuese në Britani, regjistrohen 49,000 raste me COVID brenda një dite