Mjeku i kirurgjisë: Salla është dezinfektuar, do vijojë normalisht puna (VIDEO)

Për mbylljen e repartit të krirugjisë në spitalin rajonal "Omer Nishani" në Gjirokastër ka reaguar mjeku Roland Karalli.

Për Report Tv ai thotë se shërbimi i kirurgjisë vijon normalisht dhe se salla e operacioneve është dezinfektuar për të filluar sërish nga puna.

"Në spitalin tonë shërbimi i kirurgjisë funksionon në mënyrë normale me shtrime, ndjekje të të sëmurëve, punën e mjekëve dhe të infermierëve nuk kemi asnjë defekt. Përsa i përket sallës duke qenë se u dyshua për një person me koronavirus, e mbyllën disa ditë dhe e dezinfektuam e më pas do e hapim dhe shërbimi i kirurgjisë do të funksionojë normalisht" - tha mjeku Roland Karalli.


Lajmi kryesor:

Tamponi negativ, skaneri pozitiv/ Mbyllet reparti i kirurgjisë, infermieri dyshohet me COVID, mjeku: Kemi dezinfektuar sallën, puna do vijojë


B.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me Bashën, jeni pro apo kundër rikthimit të Sali Berishës në krye të PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Po raportonte motin live, qenushi tërheq gazetaren e BBC dhe shkakton të qeshura në studio (VIDEO)