Modelja Kendall Jenner gjobitet me 1.8 milionë dollarë

Modelja Kendall Jenner gjobitet me 1.8 milionë dollarë

Kendall Jenner

Me 1.8 milionë dollarë është gjobitur modelja Kendall Jenner pasi u hodh në gjyq nga marka italiane e modës “Liu Jo”. Përfaqësuesi e markës e hodhën në gjyq Jenner me pretendimin se ylli i familjes Kardashian ka shkelur kushtet e një kontrate.

Në padinë e depozituar në Gjykatën e Qarkut të SHBA në Manhattan, thuhet se Jenner mori pjesë vetëm në një nga dy fotosesionet e planifikuara.

“Liu Jo” do të përfitojë të paktën 1.8 milionë dollarë dëmshpërblim ndërsa thotë se i ka paguar 1.35 milionë dollarë modeles. Firma prestigjioze pretendon se u përpoq të vendoste një datë për fotosesionin e dytë, por nuk mori asnjëherë përgjigje nga Kendall dhe asnjë rimbursim të pagesës.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)