Moderatorja Alma Çelaj në 'Botërori +': Largimi i të mëdhave nuk është mirë për Kupën e Botës

Moderatorja Alma Çelaj në 'Botërori +': Largimi i të mëdhave nuk është mirë për Kupën e Botës

 Moderatorja Alma Çelaj

E ftuara e ditës në emisionin “Botërori +” në Report Tv, moderatorja Alma Çelaj, një tifoze e Brazilit, është shprehur se largimi i skuadra të mëdha nuk është mirë për Kupën e Botës…

Largimi i ekipeve të mëdha, si Gjermania, Argjentina apo Brazili nuk është mirë për Kupën e Botës. Interesi bie shumë, pasi këta vende kanë tifozët më të shumtë në botë, pa llogaritur tifozët personalë të yjeve të këtyre ekipeve.

Gjithashtu, edhe nga ana komerciale nuk është mirë, pasi ekipet pretendente dhe me trofe sjellin gjithnjë më shumë të ardhura nga sponsorët apo tifozët direktë. Të paktën janë ende dy skuadra të mëdha, Franca dhe Anglia.

 Moderatorja Alma Çelaj

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Rusia rrit mbrojtjen pranë Japonisë mes mosmarrëveshjeve të SHBA-së! Çështjet e ‘ngrira’ mes dy shteteve thellojnë krizën

Rusia rrit mbrojtjen pranë Japonisë mes mosmarrëveshjeve të SHBA-së! Çështjet e ‘ngrira’ mes dy shteteve thellojnë krizën