Momenti kur diga në Kherson hidhet në erë, videoja që po qarkullon online

 

Në rrjetet sociale po shpërndahet një video ku thuhet se është momenti kur është hedhur në erë diga Nova Kakhovka. Nëse kjo pamje është e vërtetë, përgënjeshtron pretendimet se nuk ka pasur shpërthim.

Mendohet se rusët kanë hedhur në erë digën për të ngadalësuar kundërsulmin e Ukrainës

Kryetari i rajonit të Khersonit, Oleksandr Prokudin akuzoi Rusinë për kryerjen e "një akti tjetër terrori".

Në një video-mesazh të postuar në rrjetet sociale, ai paralajmëron se niveli i ujit në lumin Dnipro do të jenë "kritike" brenda pesë orëve. Evakuimi i banorëve ka filluar ndërsa u është bërë thirrje banorëve në bregun tjetër tashmë nën kontrollin rus të largohen menjëherë nga shtëpitë e tyre.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Shkatërrohet diga afër Kherson, përmbytje masive, evakuohen banorët! Kuleba: Mijëra civilë në rrezik! Zelensky: Rusia nuk na ndal dot


S.G/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Liverpool dhe Roma tri pikë me vuajtje në transfertë, Panathinaikos befason Villarrealin në Europa League (Rezultatet)

GOLAT/ Liverpool dhe Roma tri pikë me vuajtje në transfertë, Panathinaikos befason Villarrealin në Europa League (Rezultatet)