Monitorimi i pasurive të patundshme nga Task Forca deri në 31 dhjetor

Pasuri të patundshme

Këshilli i Ministrave ka vendosur dje shtyrjen e afatit të monitorimit të zonave bregdetare nga Task-Forca. Afati i ndryshuar ka qenë deri në datën 31 korrik 2019 dhe është shtyrë deri në datën 31 dhjetor 2019.

Task-Forca monitoron, mbikëqyr dhe ndjek në kohë reale të gjitha ndryshimet, përditësimet, regjistrimet si dhe çdo veprim tjetër të kryer nga organet shtetërore në lidhje më pasuritë e paluajtshme shtetërore, të cilat ndodhen brenda fashës 1.5 km nga vija bregdetare. Institucionet dhe organet shtetërore vënë në dijeni Task-Forcën në lidhje me të gjitha zhvillimet dhe ndryshimet që do të ndodhin në statusin juridik të pasurive të paluajtshme shtetërore përgjatë vijës bregdetare. Ky vendim ka hyrë menjëherë në fuqi menjëherë

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Varianti i ri Omicron dhe dimri, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid?×

Lajmi i fundit

John

Dalin rezultatet e testimit me shkrim për të rinjtë që konkurruan në Akademinë e Policisë