Sarandë/ Pjesë e grupit të montimit të minave me telekomandë, arrestohet 26-vjeçari! Një ditë më parë u sekuestruan 5 kallëpe tritoli

Sarandë/ Pjesë e grupit të montimit të minave me telekomandë, arrestohet 26-vjeçari! Një ditë më parë u sekuestruan 5 kallëpe tritoli

SARANDË- Klinton Çuçi është arrestuar nga policia e Sarandës, pasi u shpall në kërkim një ditë më parë, ku u arrestuan dy vëllezërit Ogiçi, në banesën e të cilëve u gjetën 5 kallëpe tritoli.

26-vjeçari, dyshohet se në bashkëpunim me vëllezërit Haredin dhe Huso Ogiçi, montonin mina me telekomandë me qëllim shitjen e tyre për grupet kriminale.  

Arrestimi i tyre u krye në kuadër të operacioni 'Knock Out 5' në Sarandë. Një ditë më parë në banesën e dy vëllezërve, u gjetën dhe u sekuestruan 5 kallëpe tritoli (2 prej tyre të programuara për shpërthim në distancë), 7 kapsolla detonatore, 3 krehra dhe municion luftarak. 

Operacioni i koduar 'Knock Out 5' vjen pas operacionit të zhvilluar në Vlorë ditë më parë, ku u arrestua Gjergji Dervishaj pasi në objektin që kishte në pronësi të cilin e përdorte për shitjen e rrobave, u gjetën mina me telekomandë, armë kallashnikov dhe municion luftarak të cilat iu sekuestruan në cilësinë e provës materiale. 

 

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Shefi i ushtrisë izraelite thotë se Izraeli do t’i përgjigjet sulmit të Iranit

Shefi i ushtrisë izraelite thotë se Izraeli do t’i përgjigjet sulmit të Iranit