Morën tre pikët, por pas ndeshjes me Torinon Ibra përplaset me Paqueta-n

Në ndeshjen e fundit në kampionat Milani ia doli të marrë tre pikët falë fitores 1-0 me Torinon, por në klubin kuqezi polemikat nuk kanë munguar. ‘Tuttosport’ shkruan se Zlatan Ibrahimovic ka qenë shumë i mërzitur me paraqitjen e brazilianit Paqueta.

Zlatan këtë mërzi ia ka shprehur futbollistit në formën e kritikës duke i thënë ‘se ndryshe vepron në stërvitje dhe ndryshe në fushë’. Nuk dihet me siguri nëse Ibra e kishte këtë për shkak të ndonjë pase të munguar në fushën e lojës.

Gjithsesi sipas këtij burimi gjithçka ka mbetur ne fushën e lojës, pasi të dy futbollistët vijnë raportin e mëparshëm mes tyre.

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të caktohet një tjetër fashë orari ku të dalin vetëm të moshuarit?

Komento