Tiranë/ I premtoi se do e bënte ortake të agjencisë turistike dhe i mori 270 mijë euro, ndalohet 51-vjeçari! Report Tv zbardh skemën e mashtrimit

Tiranë/ I premtoi se do e bënte ortake të agjencisë turistike dhe i mori 270 mijë euro, ndalohet 51-vjeçari! Report Tv zbardh skemën e mashtrimit

Foto ilustruese

TIRANË- Një 51-vjeçar është ndaluar nga Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik pasi me anë të mashtrimit ka marrë 270 mijë euro.

Mësohet se është ndaluar Andi Alimehmeti 51 vjeç,. Referuar burimeve zyrtare, 51-vjeçari në vitin 2017 i ka përvetësuar një vajze shumën 270.000 euro, për të cilat nuk i ka lëshuar as faturë tatimore.

Report Tv ka zbardhur skemën e mashtrimit. 51-vjeçari Andi Alimehmeti, i cili është arrestuar për mashtrimin me 270 mijë euro një zonje me iniciale S.B. ka në pronësi të tij një agjenci udhëtimesh. Sipas burimeve, Alimehmeti e ka mashtruar zonjën në fjalë duke premtuar se do të bëhej ortak me të. Alimehmeti ka mashtruar edhe persona të tjerë, ndërsa më herët ka qenë i proceduar po për mashtrim. Kallëzuesja pretendon se i ka marrë shumën prej 270 mijë eurove, por burimet saktësojnë se ajo ka mundur që të vërtetoj përmes dokumentacioneve vetëm shumën prej 91 mijë eurosh.

“Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar bënë ndalimin e shtetasit A. A., 51 vjeç, pasi në vitin 2017, me anë të mashtrimit, i ka përvetësuar shumën 270.000 euro, për të cilat nuk i ka lëshuar as faturë tatimore, shtetases S. B”, njofton policia.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Sot dita botërore e mjekëve, Presidenti Begaj uron ‘bluzat e bardha’: Respekt dhe mirënjohje

Sot dita botërore e mjekëve, Presidenti Begaj uron ‘bluzat e bardha’: Respekt dhe mirënjohje