Mori ryshfet 6 mijë € dhe u dënuan me 'arrest shtëpie', Margjeka letër në SPAK: Më jepni leje të vizitoj vajzën, e kam sëmurë

Mori ryshfet 6 mijë € dhe u dënuan me 'arrest shtëpie', Margjeka letër në SPAK: Më jepni leje të vizitoj vajzën, e kam sëmurë

Mimoza Margjeka

Mimoza Magjeka, ish gjyqtarja e e Apelit Korçë, e cila ndodhet në arrest shtëpia për marrjen e 6 mijë euro ryshfet për të nxjerrë nga burgu një të dënuar, ka kërkuar nga SPAK që të lejohet të çojë të vizitojë vajzën e vogël në spital pasi e ka sëmurë.

Sipas burimeve për Report Tv, vajza e Margjekës është sëmurë dhe pa pasur hemorragji gjaku nga hundët, për këtë ajo ka kërkuar leje ta çojë në spital. Margjeka është dënuar me "arrest shtëpie" nga GJKKO, ndërsa i shoqi i saj Arben Cara, është dënuar me "Arrest me burg", për marrjen e 6 mijë euro për të liruar një të dënuar.

Ata u akuzuan për korrupsion, që përmes ryshfetit të ndryshonin masën e sigurisë për Orion Balin nga "arrest me burg" në "garanci pasurore". Ka qenë telefonata e vëllai të Orionit, Nejton Bali me të ëmën e tij për të siguruar paratë që të lironte të vëllanë, që ka zbardhur të gjithë skemën e korrupsionit.

Avokatin Skënder Demiraj që mbronte Orion Balin përmes njohjeve të tij ka ndërhyrë që përmes ryshfetit ta nxirrte atë nga burgu, duke i kërkuar 6 mijë euro. Nga skema e korrupsion GJKKO ka lënë në arrest me burg bashkëshortin e Margjekës, Arben Cara dhe dy sekserët Nejton Bali dhe Klaudio Zhilla. Ndërsa avokati dhe ish gjyqtarja u lanë në "arrest shtëpie".

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • ryka: 18/09/2020 13:52

  Leni kete mashtruese tē qelbet nē burg se kamashtruar dunjonē ne orocese gjyqesore me vendime te padrejta, epate se si sillej me policet si rrugače si shpellare anej nga markagjoni shikoi fytyren nje fytyre ordinere si shtrige. Mos e nxirni por ta hetoje SPAK.

  Përgjigju
 • lemi: 18/09/2020 11:05

  filloi avaz, jam i semure, kam vajzen semure...ahh more plera ju doni spacin !!!

  Përgjigju
  • Babalja: 18/09/2020 12:04

   po kot nuk e beri spacin enveri, per kesisoj llojsh

  • Bobi: 18/09/2020 12:04

   kjo do hekurin e nxehte mu ne p...

 • Sondazhi i ditës:

  Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Dioqeza Rashkë-Prizren konfirmon se grupi i armatosur ka hyrë në Manastirin e Banjskës: Në tempull dhe pelegrinë! Të maskuarit lëvizin nëpër oborr

Dioqeza Rashkë-Prizren konfirmon se grupi i armatosur ka hyrë në Manastirin e Banjskës: Në tempull dhe pelegrinë! Të maskuarit lëvizin nëpër oborr