'Mos e shpërdoroni ujin', UKT mesazh sensibilizues qytetarëve, Veliaj: Uji mban gjallë të ardhmen, mos lejo të shpërdorohet garancia jonë më e çmuar

Në këto ditë të nxehta të stinës së verës Bashkia e Tiranës bën thirrje për të mos e shpërdoruar ujin e pijshëm. Përmes një spoti sensibilizues realizuar nga Ndërmarrja e Ujësjellës Kanalizimeve, ku protagonist është këngëtari Alban Skënderaj, iu kërkohet qytetarëve të kursejnë sa më shumë në këto ditë kur uji është edhe më i domosdoshëm.

“Alban Skenderaj ka një këshillë për ty. Merr 1 minutë kohë dhe dëgjoje. Uji ushqen qytetin tonë dhe mban gjallë të ardhmen. Kursimi i tij është një siguri për ty dhe familjen tënde. Mos lejo të shpërdorohet garancia jote më e çmuar,” shprehet përmes një postimi në rrjetet sociale kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.

/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë