Mos hapja e negociatave/ Rama vë Bashën përballë Merkelin

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur që akuzës të kryedemokratit Lulzim Basha se mos hapja e negociatave është dështim i qeverisë shqiptare, t'i përgjigjet me citim nga lider të Bashkimit Europian. Së fundmi, kreu i qeverisë ka vënë përballë Bashës, kancelaren gjermane, Angela Merkel, e cila ka qenë një nga vendet kryesore që ka mbështetur Shqipërinë në rrugëtimin europian.

"Më vjen shumë keq për këtë vendim. Pozicioni i Gjermanisë ka qenë për të nisur bisedimet . Kur bëjmë premtime duhet t'i mbajmë ato. Nuk do t'i kthejmë shpinën vendeve ndërkohë që kemi bërë premtime", citon Rama Merkelin. 


Lajmi kryesor:

Mos hapja e negociatave/ Rama dhe Basha 'luftë' me citime nga Merkel, Tusk, Conte dhe Zaev


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vrasje, atentate, plagosje! A ju duket shqetësuese situata kriminale në vend?×

Lajmi i fundit

John

E gjithë Delvina në zi për vdekjen e të miturit, Rama anulon vizitën