Moskë: 3 të plagosur nga bombat e Kievit në rajonin e Belgorodit

Moskë: 3 të plagosur nga bombat e Kievit në rajonin e Belgorodit

1685250929_luftaneukraine.JPG

Tre persona u plagosën në një bombardim ukrainas në rajonin Belgorod të Rusisë, shkruajnë mediat në Moskë.

Guvernatori Vyacheslav Gladkov shpjegoi në kanalin e tij Telegram se një ndërtesë shumëkatëshe dhe disa shtëpi private u dëmtuan në vendbanimin Razumnoye.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Putin: Ukraina ka nisur kundërofensivën por pa asnjë sukses! Kievi: Kemi arrestuar rusët që hodhën në erë digën


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Tragjedi në Greqi, ndërron jetë 50-vjeçarja shqiptare, pritet nga makineria e mishit! Ngjarja në sy të vajzës së saj

Tragjedi në Greqi, ndërron jetë 50-vjeçarja shqiptare, pritet nga makineria e mishit! Ngjarja në sy të vajzës së saj