Moskë konfirmon sulmet në Kiev: Goditëm fabrikat e raketave

Moskë konfirmon sulmet në Kiev: Goditëm fabrikat e raketave

Rusia ka konfirmuar bombardimet  dje në Kiev gjatë vizitës së Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së, Antonio Guterres. Sipas Ministrisë së Mbrojtjes së Moskës, ata goditën dhe shkatërruan me "precizion të lartë" fabrika të raketave për prodhimin e raketave Artyom dhe një zonë të industrisë hapësinore.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Zelensky: Zbulohet një varr masiv me 900 trupa në Kiev! Pentagoni: Nesër mbërrijnë në Ukrainë armët e reja! Lavrov: Negociatat ngecën për shkak të pandershmërisë së Kievit


  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)