‘Moti është çmendur’, Braçe apel qytetarëve: Kush nuk e ka të nevojshme qarkullimin me makinë, të rrijë në shtëpi

1613247235_lezhe.jpg

Lidhur me situatën e motit të keq në vendin tonë, ka reaguar dhe zv.kryeministri Erion Braçe.

Përmes një postimi në rrjete sociale, ai i bën thirrje qytetarëve të cilët nuk e kanë të nevojshëm qarkullimin me makinë të qëndrojnë në shtëpi

Postimi i plotë i Erion Braçes:

Moti eshte cmendur; Jo vetem rreshje te dendura debore por edhe erera me shpejtesi te madhe te formes se stuhise se bores! Cdo qytetari qe e ka te panevojshme qarkullimin me makine, i lutemi te qendroje ne shtepi bashke me mjetin e tij!


Lajmi kryesor:

Dëbora përfshin Shqipërinë! Probleme në disa akse kombëtare, zonat problematike! Ndalohet qarkullimi i mjeteve të rënda deri të hënën


E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?×

Lajmi i fundit

John

Aksident në Elbasan, motori përplas biçikletën, një i lënduar