Moti i keq me erë të fortë në Itali, rrugët kthehen në lumenj balte! Shoferët bllokohen brenda makinave (FOTO)

Moti i keq me erë të fortë në Itali, rrugët kthehen në lumenj balte! Shoferët bllokohen brenda makinave (FOTO)

Përmbytja e makinave nga moti i keq

Moti i keq ka shkaktuar përmbytje në Itali, ku rrugët u kthyen në lumenj balte. Shumë shoferë mbetën të bllokuar brenda makinave të tyre derisa mbërritën forcat zjarrfikëse.

Në Piazza Aldo Moro, Romë dhjetëra makina u zhytën në ujë, ndërsa në Vico Ponte, Bari dhjetëra makina të tjera të parkuara u tërhoqën zvarrë prej shiut për dhjetëra metra derisa përfunduan njëra mbi tjetrën. Edhe në Capri, një stuhi e papritur goditi fshatin Marina Grande pikërisht në momentin kur trageti i shpejtë "Isola di Procida" po nisej nga porti drejt Napolit. 

Shqetësime pati edhe në Caserta, ku ka pemë të rrëzuara, barriera të shkulura dhe rrugë të shndërruara në përrenj të vrullshëm. Pavarësisht motit të keq me reshje shiu e stuhi, nuk ka të lënduar.

A.M./LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni vendimin e Partisë Socialiste evropiane për të përjashtuar Ilir Metën nga Kongresi pas aleancës me Berishën?×

Lajmi i fundit

Komuniteti Politik Europian, Rama nga Praga: Të bashkuarit, rruga e vetme për të kaluar këtë periudhë krize! Europa në prag të një lufte të mundshme të Tretë Botërore

Komuniteti Politik Europian, Rama nga Praga: Të bashkuarit, rruga e vetme për të kaluar këtë periudhë krize! Europa në prag të një lufte të mundshme të Tretë Botërore