Reshje të dendura shiu në Korçë, përmbyten rrugët e qytetit! Dhjetëra fshatra mbesin pa energji elektrike

KORÇË- Kanë mjaftuar vetëm 30 minuta shi dhe rrugët kryesore të qytetit në Korçë janë përmbytur! Siç shihet edhe nga pamjet e siguruara nga Report Tv, rruga kryesore në bulevardin Gjergj Kastrioti, parku Rinia, por edhe rrugicat e qytetit janë nën pushtetin e ujit.

Po ashtu reshjet e shiut të shoqëruara edhe me erë kanë shkaktuar shkëputje të energjisë elektrike në disa fshatra në Korçë.

Sipas informacioneve janë 22 fshatra pa energji elektrike në zonën e Maliqit, 12 fshatra në zonën e Pogradecit dhe mbi 6 fshatra në bashkinë e Devollit dhe Kolonjës.

Grupet e punës ndodhen në terren dhe po bëjnë të mundur riparimin e defekteve.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 11:25
Reshje të dendura shiu në Korçë, përmbyten rrugët e qytetit

Pas shiut, rrugët e Korçës nën ujë. Ashtu sikurse shihet nga pamjet rruga kryesore në bulevardin 'Gjergj Kastrioti', parku Rinia, por edhe rrugicat e qytetit janë nën pushtetin e ujit.

Kjo është situata e krijuar pas dy orëve shi por për 30 minuta shiu ka qenë më intensiv shoqëruar herë pas here dhe me breshër.

M.T/M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A parashikoni që Berisha do t'ia lërë trashëgim partinë Argita Berishës?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Përsëritet rasti 'Dwamena' në Spanjë, futbollisti pëson arrest kardiak në fushë! E shpëton pajisja

VIDEO/ Përsëritet rasti 'Dwamena' në Spanjë, futbollisti pëson arrest kardiak në fushë! E shpëton pajisja