Moti i keq në Lezhë dhe Shkodër/ Shtyllat bien mbi automjete, disa zona pa energji elektrike (VIDEO)

Moti i keq i cili ka përfshirë vendin mbrëmjen e djeshme ka sjellë dëme materiale në Shkodër dhe Lezhë. Në Shëngjin era e fortë ka rrëzuar shtyllat e energjisë elektrike të cilat kanë rënë mbi automjetet e parkuara pranë tyre.

Kjo gjithashtu ka sjellë probleme në furnizimin me energji elektrike në zonën përreth. Nga erat e forta janë thyer edhe xhamat e disa banesave.

Ndërsa në Shkodër dëmet kanë qenë kryesisht në kulturat bujqësore.

Situata më problematike është paraqitur në Velipojë ku ashtu si në Shëngjin shtyllat e rrëzuara nga era e fortë kanë shkaktuar dëme mbi automjetet.

1562745560_makinatizepema.png

Pemët bien mbi makinat në Velipojë

 

/a.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Kuvendi të presë opinionin e Venecias përpara se të rivotojë Kodin Zgjedhor?

Komento

Komente

  • adamo311: 10/07/2019 19:38

    Moti perdoret si ARME!!! Pershendet Mr. Burns!!!

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Shërohet Artan Lame, jep shifrat e punonjësve të prekur nga COVID dhe 'dy fjalë' për ta