Moti i keq, pezullohet lundrimi për tragetet Vlorë-Brindisi si dhe Durrës - Bari në të dyja drejtimet (VIDEO)

Lundrimi për tragetet e linjës Vlorë- Brindisi është pezulluar prej mëngjesit të ditës së sotme (1 dhjetor), deri në përmirësimin e kushteve të motit.

Drejtoria e Përgjithshme detare, u ka bërë thirrje drejtuesve të mjeteve të vogla lundruese dhe anijet e peshkimit që operojnë përgjatë bregdetit shqiptar të kenë në konsideratë kushtet e parashikuara të përkeqësuar dhe marrjen e masave për sigurimin e tyre me qëllim parandalimin e incidenteve detare gjatë datave 1 dhe 2.

Po ashtu trageti i linjës Durrës-Bari-Durrës, do të pezullohen në të dyja drejtimet. Anijet e linjës Sarande-Korfuz-Sarande operojnë normalisht.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Varhelyi foli për dyfishim të ekonomisë në 10 vite, Malaj skeptik: Duhen përmbushur reformat

Varhelyi foli për dyfishim të ekonomisë në 10 vite, Malaj skeptik: Duhen përmbushur reformat