Moti në Durrës/ Ndalohet lundrimi për anijet e tonazhit të ulët dhe peshkarexhave, qarkullimi në rrugët e qytetit jo problematik

 

Në Durrës reshjet e shumta të shiut dhe erërat e forta kanë sjellë ndalimin e lundrimit për anijet e tonazhit të ulët dhe peshkarexhave.

Mësohet se forca e detit është 4-5 ballë, ndërsa era fryn nga juglindja me shpejtësi 15 -20 km në orë.

Fatmirësisht tragetet kanë mbërritur në kohë në port, si dhe qarkullimi në rrugët e qytetit është i kalueshëm lehtësisht.


Lajmi kryesor:

Rikthehet moti i keq/ Dëborë në Shkodër, Dibër e Fushë-Arrëz! Pezullohen lundrimet në Durrës e Lezhë! Përmbytje në Vlorë


K.M/E.B/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Zhongleri Fabian Duro mahnit tifozët skocezë në Gjermani

FOTO/ Zhongleri Fabian Duro mahnit tifozët skocezë në Gjermani