Mrekulli arkitekturore ura prej qelqi në Kinë, tërheq vëmendjen e turistëve

Mrekulli arkitekturore ura prej qelqi në Kinë, tërheq vëmendjen e turistëve

Ura prej qelqi në Kinë

KINË- Një tjetër mrekulli arkitekturore, ura prej qelqi në Kinë po tërheq vëmendjen e publikut.

Ura Ruyi, e vendosur në provincën Zhejiang, në jug të Shangait, lidh dy shkëmbinj dhe qëndron mbi një lartësi prej 140 metrash.

Ideja për një urë prej qelqi është dhënë për herë të parë në vitin 2017, por vetëm vitin e kaluar ajo u bë realitet dhe tashmë një pikë e “çmendur” turistike.

Shumë njerëz e konsiderojnë të frikshme eksperiencën mbi atë urë, po ti a do te kishe guxim?

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Gafë e rëndë nga Kumbulla, Cremonese eliminon Romën nga Kupa e Italisë

VIDEO/ Gafë e rëndë nga Kumbulla, Cremonese eliminon Romën nga Kupa e Italisë