Bollino: Mrekullia e parë e 2021 ndodhi, pas 7 vitesh dhunë në Shqipëri Basha 'tronditet' nga protesta në SHBA

Carlo Bollino

Gazetari Carlo Bollino, ka komentuar reagimin e mbrëmshëm të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha për dhunën në Kongresin amerikan.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Bollino e cilësuan si 'mrekullinë' e parë të vitit 2021 faktin që Basha është shprehur si 'thellësisht i tronditur', ndërkohë që shqiptarëve i duken ato skena të ngjashme me ato që prej 7 vitesh ai së bashku me Berishën, Basha nxiti dhe udhëhoqi.

“Mrekullia e parë e 2021 ndodhi: lideri i Partisë Demokratike Lulzim Basha është “thellësisht i tronditur” nga skenat e dhunës në Uashington, edhe pse të gjithë shqiptarëve iu dukën tmerrësisht të ngjashme me skenat e dhunës që ai vetë bashkë me Sali Berishen nxiti dhe udhëhoqi dhjetëra herë në shtatë vite opozitë. Ndoshta për këtë arsye postimin me indinjatën e tij e ka shkruar vetëm në anglisht?” shkruan Bollino.

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, përmes një postimi në Twitter u shpreh mbrëmë i shqetësuar për ngjarjet në SHBA dhe deklaroi se ka besim në forcën e demokracisë amerikane dhe institucionet e saj.

"Thellësisht i tronditur nga ngjarjet e natës së sotme në Uashington D.C Zgjedhjet demokratike, transferimi paqësor i pushtetit dhe sundimi i ligjit qëndrojnë në thelbin e demokracisë. Unë dhe bashkatdhetarët e mi kemi besim të patundur në forcën e demokracisë amerikane dhe institucionet e saj", ka shkruan Basha në Twitter.

K.T./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  10 vjet më pas, a është bërë drejtësi për 21 janarin?

Komento

Komente

 • Sari: 10/01/2021 07:44

  Vetem urra publikoni per veten. Jo kritike. Te keqen e medias se lire

  Përgjigju
 • Ferit: 07/01/2021 22:54

  Gjynaf qe nuk kandidon per deputet

  Përgjigju
 • seran: 07/01/2021 21:00

  po

  Përgjigju
 • Fshati: 07/01/2021 18:14

  Luli kurre nuk ka perdorur dhune, as nuk ka per te perdorur. Luli i ka zgjidhur keto halle. Luli kur ka nevoje per diçka therret disa lulusha qe jane gati te japin jeten per qejfet e Lulit. Dhe sapo ta kete zgjidhur hallin e tij Luli zhduket lulushat "argetohen" neper dyert e gjykatave ose neper burgje. D.m.th popull i dashur ju shani Lulin por jeni vete lulusha kur i shkoni mbrapa.

  Përgjigju
 • Dyrdyli: 07/01/2021 16:52

  Lyli është zheni ju flisni pa pushim po lyli i ka mush thesat me euro e asgjo si ka ndodh. Po shijon lekët e vjedhura sëbashku me bastardin salmut e ju vazhdoni bjerini tam tames bym bym bym. Luli thot ha ha ha un bëj qef e shëtis ku du un e kra merhum bojn hum hum hum. Kjo pra është e verteta o komentusa sa do që ju keni të drejt. Po drejtësi në Shqipri nuk ekziston o komentusa asgon.

  Përgjigju
 • Ilirjan: 07/01/2021 16:38

  Eshte per te qeshur, por as nuk qeshim dot mé me keta karagjoze. Sidoqofte, lajmi I mire sot, eshte mberritja ne qershor e mjera ushtarev e amerikane. Kjo garanton qetesine paszgjedhore,vijueshmerine e reformave te nisura dhe projektimin drejt te ardhmes. Saliu iliri Mona...i imagjinoj te paralizuar.

  Përgjigju
 • Nino: 07/01/2021 16:37

  Jeeee!!!!

  Përgjigju
 • Kasem gahinji: 07/01/2021 16:34

  Ndoshta eshte nje menyre per tu "distancuar" nga dhunat me emrin molotov.Tani jemi ne prag zgjedhjesh. "Vrasim vetem kur kemi pushtetin.Ne opozite duam vetem viktima per te ardhe ne pushtet,per te vrare dhe grabitur."kjo eshte moto e punes e lulush bilbilush hollandezit.

  Përgjigju
 • JamKushJam: 07/01/2021 16:31

  hahahahahahaha ....normal qe do tronditet se Lulushka e di me fakte (jo vetem nje here po sa here e ka tentuar) qe ajo lloj levizje s'ka funksionuar!!!!!!!....

  Përgjigju
 • Sifi: 07/01/2021 16:13

  Zoti Karlo deri diku ke te drejte ,por Luli nuk ka kellqe per dhune,por e detyron agai i madh se cet eshte nje kukull

  Përgjigju
  • Haha: 07/01/2021 16:35

   Luli nuk ka as kellqe as bythe as b..e×

Lajmi i fundit

John

Rastet ditore me COVID në Berat/ Të infektuar nxënës, mësues dhe punonjësja e burgut