‘Mrekullia për dy prindër'! Mjekët i dhanë fëmijës së tyre një ditë jetë, tashmë ata festojnë ditëlindjen e parë të vogëlushit

‘Mrekullia për dy prindër'! Mjekët i dhanë fëmijës së tyre një ditë jetë, tashmë ata festojnë ditëlindjen e parë të vogëlushit

Vogëlushi Hector

SKOCI- Kur Marie Clare Tully lindi djalin e saj Hector para kohe në vetëm 23 javë, mjekët vlerësuan se foshnja  kishte ndoshta vetëm një ditë jetë. Ata e këshilluan nënën që t'i thoshte lamtumirë sepse kishte shumë pak mundësi për të mbijetuar.

Por Hector sfidoi shanset dhe 'fëmija mrekulli' e Marie Claire tani ka festuar ditëlindjen e tij të parë. 12 muajt e fundit nuk kanë qenë të lehtë, por nëna e tij thotë se ka qenë periudha më e lumtur e jetës së saj.

Hektori kaloi 259 netë të jetës së tij në spital pasi lindi me komplikacione të rënda për shkak të prematuritetit.

"Rasti i tij është unik në atë që ai ka komplikime shtesë për shkak të lindjes së tij të parakohshme," tha Marie për BBC.

Hector feston ditëlindjen e tij të parë

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Berisha e Meta do e arrijnë qëllimin me protestën e 6 dhjetorit×

Lajmi i fundit

E dinit? Sa kohë duhet të kaloni në tualet me telefonin tuaj

E dinit? Sa kohë duhet të kaloni në tualet me telefonin tuaj