Mungesë totale e 'fair play-t', Kylian Mbappe shënon golin më të shëmtuar në karrierë (VIDEO)

Mungesë totale e 'fair play-t', Kylian Mbappe shënon golin më të shëmtuar në karrierë (VIDEO)

Kylian Mbappe

PSG humbi 1-3 me Lorientin në "Parkun e Princave" për javën e 33-të në Ligue I. Miqtë turpëruan Messin me shokë, teksa në këtë përballje u vu re edhe mungesa e "fair play-t" nga Kylian Mbappe.

Sulmuesi i PSG-së barazoi përkohësisht rezultatin në minutën e 29-të, duke dërguar shifrat në 1-1. Ka qenë një "vjedhje" e topit dhe gol i shëmtuar nga sulmuesi i PSG, që është kritikuar nga fansat.

Portieri i Lorient, Mvogo ka dëgjuar një fërshëllimë nga tifozët dhe ka menduar se ishte një faull për të tijtë. Pasi la topin në zonë, Mbappe nuk u mendua dy herë duke dërguar shifrat në 1-1 përkohësisht, para se Lorient të shënonte edhe dy herë.
 

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Kuvendi i Kosovës miraton rezolutën kundër Serbisë, Bardhi: Ta harmonizohet me Parlamentin tonë, propozoj mocion me debat për këtë çështje

Kuvendi i Kosovës miraton rezolutën kundër Serbisë, Bardhi: Ta harmonizohet me Parlamentin tonë, propozoj mocion me debat për këtë çështje