Mungoi në protestën e Rithemelimit, Meta 'justifikon' veten: Isha në Kajro

Mungoi në protestën e Rithemelimit, Meta 'justifikon' veten: Isha në Kajro

Mungesa e Ilir Metës u vu re në protestën e Rithemelimit por si për ta justifikuar veten kreu i Partisë së Lirisë ka publikuar disa foto krahas të cilave thotë se ka qenë në Kajro.

Një reagim Meta pati edhe për protestën.

"Protesta madhështore e qindra mijëra qytetarëve të lirë kundër narkoshtetit ishte një manifestim i jashtëzakonshëm demokracie në mbrojtje te pluralizmit, të lirive, të drejtave dhe dinjitetit njerëzor! Nën udhëheqjen e opozitës së vërtetë dhe të bashkuar, qytetarët rikthyen sot shpresën dhe nisën një betejë pa kthim për shpëtimin e Shqipërisë", shkruan kreu i PL në një tjetër postim.

Meqë Meta ishte në Kajro sikurse ai tha, po deputetja e PL-së, Monika Kryemadhi pse nuk iu bashkua protestës?


Lajmi kryesor:

Rithemelimi 2 orë protestë me militantë në shesh, Berisha me ‘foltore’ nga arresti shtëpiak! Hidhen kapsolla e molotovë drejt kryeministrisë


B.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Futen në grup të përjashtuarit e PD, Berisha ngelet jashtë! Bardhi i paqartë: Grupi është i bashkuar prej 5 shtatorit

Futen në grup të përjashtuarit e PD, Berisha ngelet jashtë! Bardhi i paqartë: Grupi është i bashkuar prej 5 shtatorit