Muriqan/ Tentoi të kalonte kanabis drejt Malit të Zi, arrestohet 27-vjeçari

Muriqan/ Tentoi të kalonte kanabis drejt Malit të Zi, arrestohet 27-vjeçari

SHKODËR- Një 27-vjeçar është ndaluar nga Policia Kufitare në pikën doganore të Muriqanit pasi është kapur në tentativë për të kaluar një sasi prej 20 kilogramë kanabis. I arrestuari është D.K banues në fshatin Kçar i Poshtëm -Demiraj, Malësi e Madhe.

Nga kontrolli i  imtësishëm i ushtruar mjetit që drejtohej nga 27 vjeçari, shërbimet e Policisë Kufitare  gjetën  të fshehur dhe sekuestruan të gjithë sasinë e kanabisit.

Policia njofton se në saj të sezonit turistik dhe fluksit të madh të pushuesve, janë shtuar masat e kontrollit. Me qëllim parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë që mund të zhvillohet në pikat e kalimit si pasojë e fluksit të madh gjatë sezonit turistik veror, kanë kaluar në vijën e dytë për kontroll të imtësishëm një mjet të dyshuar se mund të transportonte lëndë narkotike.

Ndërkohë i arrestuari akuzohet për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve” mbetur në tentativë.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’