Murrizi në Kuvend: Të bëhen publike deklarimet e pasurisë së deputetëve! Qeveria na hapi barkun, një në Facebook e një duke gatuar

Duke folur nga Kuveni, deputeti i opozitës, Muslim Murrizi ka hedhur akuza ndaj mazhorancës, por nuk ka përjashtuar dhe opozitën jashtëparlamentit.

Murrizi kërkoi nga ILDKPI të bëjë publike deklarimet e pausurisë të bëra nga deputetët në sallë.

“Na hapët barkun se ju shef varavingo me Facebook-un ndezur. Ju nga një krah dhe ai tjetri duke gatuar në tenxhere të groshës në krah tjetër. Ju bamirës të mëdhenj. Ju që inspektoni rrugë. Ju nuk bëni një sadaka. As aeroportin e Kukësit nuk e bëni ju. Ku edhe dasmën keni thënë na e bën nëna, njëri thotë na e bëri gjyshja. Nga i gjeni të ardhurat ju? I bëjnë shqiptarët, ata hallexhinj që paguajnë çdo ditë çmimet më të shtrenjta. I bëjnë ata 2 milion shqiptarë që u dhatë rrugën dhe i shpërndatë si zogjtë e korbit. Pse të juajat janë ato? Ftoj ILDKP ti bëj publike deklaratat e pasurisë të çdo personi të kësaj salle”, tha Murrizi.


Lajmi kryesor:

Kuvendi/ Denaj: Një vit i vështirë, ndihmuam bizneset e vogla! Aeroporti i Rinasit, Balluku: Situata në aviacion prej COVID e vështirë, duhet respektuar angazhimi i koncesionarit të ri


E.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Çmimet e hidrokarbureve, a po i mbron Bordi i Transparencës interesat e qytetarëve?



×

Lajmi i fundit

Po humbni durimin...hapni sytë, këshillat e yjeve për sot

Po humbni durimin...hapni sytë, këshillat e yjeve për sot