Murrizi: Nëse do të jetë aktiv në politikë, Berisha të rikthehet të marrë PD-në

Ndërsa SHBA kërkon largimin e Sali Berishës nga Kuvendi, pasi e shpalli 'non grata', ish-deputeti Myslim Murrizi thotë se nëse Berisha do të jetë aktiv, rruga më e mirë që do të ishte të marrë kreun e PD-së. I ftuar në Repolitix, Murrizi tha se ai nuk ka pse t'i vërë fajin Lulzim Bashës.

'Berishës po i kthehet karma. Atë që PD ka bërë ndaj të tjerve sot i lypset PD-së që ta bëjë ndaj Berishës. Siç i përjashtoi Berisha pasi dolën kundër tij, pa asnjë informacion, i ka shpallur armiq. Luli nuk është bunker. Janë ca njerëz si Fred Rrushaj, nuk e largojnë dot Berishën. Nëse do të jetë aktiv në politike, rruga më e mirë për mua është të kthehet dhe të marrë PD-në. Nuk duhet që t'i vërë faj Lulit.'- tha Murrizi.


Lajmi kryesor:

Ultimatumi i SHBA dhe 'kërcënimi' i Berishës, Murrizi në 'Repolitix': Basha të dorëhiqet, s’ka zgjidhje tjetër! Nikolla në krye të Kuvendit dhe largimi i Ballës nga Elbasani, 'pazare' të Ramës


M.Q./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Gazetari boshnjak: Çfarë ndodhi herën e fundit, kur Perëndimi e braktisi vendin tim