NANA ‘ndez’ Borshin, koncert me qindra të rinj

“Lonely”, “Remember the time”, “Dreams”, “He’s comin’” e shumë hite të tjera mbajnë emrin e reperit të famshëm, NANA i cili këndoi LIVE mbrëmjen e së dielës në Borsh. Qindra të rinj morën pjesë në koncertin e organizuar në Borsh nga "South outdor festival" që solli në Shqipëri reperin e famshëm botëror, NANA.

Mbi 6 mijë persona morën pjesë në këtë koncert.

Emra të njohur të muzikës shqiptare, si Eugent Bushpepa e Marsela Çibukaj ishin gjithashtu pjesë e eventit që ka për qëllim promovimin e turizmit.

Festivali South Outdoor është një nismë e GIZ Albania në partneritet me disa kompani shqiptare dhe mbështetjen e Ministrinë e Turizmit, asaj të Bujqësisë dhe bashkisë së Himarës.

I.K./G.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të humbasin vitin akademik?

Komento

Komente

 • adi: 06/09/2021 14:39

  fajin e ka qeveria. diskotekat duhet te hapen vetem per te vaksinuarit dhe kjo eshte nje forme ndergjegjsimi dhe per te rinjte. fundja ca faji kane bizneset e jetes se nates se njerezit sduan te vaksinohen. aty e kane vaksinen

  Përgjigju
  • Parruca: 06/09/2021 18:34

   Te vaksinuarit behen bartes te infeksionit madje dhe semuren, keshtuqe kjo puna e passit sanitar eshte nje vrime ne uje. Madje eshte kunderproduktive ne nivelin e infektimeve. Ajo ka vlere vetem ne menyre te perkohshme per vene presion tek njerezit per tu vaksinuar, por nga ana epidemiologjike eshte nje katastrofe me vete, sepse te vaksinuarit ulin vigjilencen ndaj masave mbrojtese nderkohe qe lejohen te grumbullohen dhe jane bartes.×

Lajmi i fundit

John

Pas protestë para ministrisë së Arsimit, studentët e Fakultetit të Shkencave të Natyrës lejohen të futen pa vaksinë