VIDEO/ Përplasje të forta në Napoli, tifozët gjermanë shkatërrojnë qytetin! Digjet një makinë policie

Përplasje të forta mes policisë italiane dhe tifozëve të Eintracht Frankfurtit janë rregjistruar në qendrën e qytetit të Napolit para ndeshjes së Champions League mes këtyre dy skuadrave. Edhe pse nuk do futen në stadium tifozët gjermanë kanë udhëtuar për të shkaktuar trazira si pasojë e incidenteve të rregjistruara në ndeshjen e parë rreth 3 javë më parë.

800 policë italianë janë mobilizuar për ruajtjen e rendit, por siç tregojnë edhe pamjet shumë lokale janë shkatërruar dhe një makinë policie është djegur. E gjithë situata po monitorohet edhe nga helikopterët e policisë, ndërsa përplasjet e para nisën që të martën në mbrëmje kur tifozët gjermanë mbërritën në Napoli.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Alb: 15/03/2023 14:32

    Mos me ken bodallajte te sjutit rrin pa pune

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria skualifikohet nga Euro 2024, a ju pëlqeu loja e Kombëtares×

Lajmi i fundit

Operacion në zhvillim e sipër, SPAK 20 masa sigurie në lidhje me inceneratorin e Tiranës! Masa për kompanitë guackë, dyshohet edhe për 2 të lidhur me median

Operacion në zhvillim e sipër, SPAK 20 masa sigurie në lidhje me inceneratorin e Tiranës! Masa për kompanitë guackë, dyshohet edhe për 2 të lidhur me median