Ndoka sulmon ambasadorin e OSBE-së: A s'të vjen turp që s'njeh Metën? Thuaj KQZ-së të ndërpresë 30 Qershorin

Kreu i PDK-së, Nard Ndoka, i ka bërë thirrje ambasadorit të OSBE-së në vendin tonë Bernd Borchardt, që të reflektojë dhe të mos mbështesë lëvizjen, sipas tij antikushtetuese të kryeministrit Edi Rama për të zhvilluar zgjedhje në 30 Qershor. Nard Ndoka thotë se është momenti që kreu i OSBE të ngrihet në lartësinë e detyrës që mban, dhe të mos bëhet palë me aventurat e Edi Ramës.

"Z.Ambasador, a të vjen turp?! Ambasadori i OSBE-së nuk njeh dhe nuk respekton Dekretin e Presidentit të Republikës së Shqipërisë! Ambasadori i OSBE-së nuk bën thirrje për ndërprerjen e punës në KZAZ, pasi zgjedhjet ligjërisht nuk do të mbahen më 30 Qershor. Ambasadori bën thirrje për vazhdimin e punës, injoron protestat qytetare, provokon opozitën, fyen Presidentin e Republikës me veprimet dhe deklarimet e tij publike.

Ambasadori nuk flet, kur mediat ndërkombëtare flasin për krimin elektoral në Shqipëri, përkundrazi gjen momentin dhe i fut ndonjë xhufkë për të tërhequr vëmendjen. Ambasadori nuk flet, kur Policia e Shtetit godet qytetarët shqiptarë me gaz helmues, kur ata protestojnë për lirinë e tyre, përkundrazi i bën thirrje qytetarëve që të përmbahen. Ambasadori, as nuk skuqet, as nuk zverdhet, as nuk i vjen turp, që institucioni që përfaqëson është bërë palë në aventurën politike të Edi Ramës.

Zoti Ambasador, përmendu, kthjellohu, reflekto, drejtohu politikës shqiptare, drejtohu Kryeministrit, Liderit të Opozitës, respekto institucionin e Presidentit të Republikës. Ne akoma kemi besim tek Ju dhe institucioni që ju përfaqësoni në Shqipëri, në OSBE! Po ju presim!" shkruan ai.

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Operacioni në Vlorë/ A besoni se Shqipëria është kthyer në 'varr' për mbetjet toksike që vijnë nga jashtë?

Komento

Komente

 • Vig,jani: 21/06/2019 13:28

  O Nard idjot si idjot mbete,Nardi mos u kruaj me keto perfaqsuesit e europer se ta vejne kufirin tek thana. o Nard ae sheh sit te fusin ty si rrot ka.. Me sha perfaqsuesit e europs lere Lulushin dhe fallxhoren te meren me to jo ti si idjot si ti.

  Përgjigju
 • Cubi: 21/06/2019 13:25

  Prandaj ka mar rrugen e mutit shqiperia e nuk ben perpara nga 30 vjet me keto legena.Ndoka sesht as per roje derrash se edhe ato ne dark si con tamam.Prandaj ka shkuar per PD e famshme sali qenit se mban akoma nardin,medi gerdecin,duken e krimit etj.ik mo fantazem parahistorike

  Përgjigju
 • Besnik: 21/06/2019 12:53

  Ore po ne cfare dimensioni jetojn keta.. Jan bere si te Matrix dy bota paralele.. O Nari ca thua o trim.. Hajde moj kasolle ku na mblodhe...

  Përgjigju
 • KASAP REXHEP PALL LEKA [KEPI]: 21/06/2019 12:43

  O nard vesh gjati hiku koha kur binin petlla nga qielli tani ti e ke venin në stall o pall.

  Përgjigju
 • CaBone: 21/06/2019 12:41

  Ej njerez po ja fusni kot tani, ju lutem mos me merzisni duke fol per Lartmadhnin e tij Ndoka ne ket mynyr. Ju lutem mos hahahahahaha. Me ngel shqipria ne dor te kti karrocierit ja q.... dreqi nonen shqipris e kush e ka bo ate vend, por populli dhe vendi jon jan shum me lart se niveli kti tocit, ky eshte vetem nje cop ka...ri me dy sy, por dhe per dy sy nuk jam i sigurt.

  Përgjigju
 • Talebni berishist: 21/06/2019 12:25

  Nuk e di,jam i pavendosur se ke te ndjek.Programin e Agron Llakes apo ate te Portokallise.Ka te ngjare te shoh kete te portokallise,se se fundi ka bere kontrate me Nard Humoristin.Ky ka talent ne kete sektor dhe drejtuesit e emisionit i kane ofruar nje kontrate te majme.Biles,saktesohet shprehimisht se nje nga detyrat e tij eshte qe te furnizoje emisionin me material,psh.duke bere deklarata bombe si kjo e djeshmja qe i bente thirrje OSBE-ODIR-it te perqafonte nje inisiative te tij ,i keshilluar me koken e korrupsionit shqiptar,te degjeneruarin president,liken e floririt,per te anulluar zgjedhjet sipas planit te Salih banditit dhe te se shoqes se Likes,asaj zarbes me nje cizme Guci e pa breke veshur,se eshte e varfer e shkreta...apo per shpejtesi kur...e ze bixga,sipas ideve hileqare te vete Likes....Do ftoj dhe disa shoke e miq te mi ta ndjekin kete humorist me perspektive.Dikur u perpoq te bente dhe parti,dmth te merrej me politike,por pervec ca miqve te tij dhe disa karieristeve qe u futen ne listat e tij nuk e mori njeri seriozisht.Megjithate ia arriti qe te rregjistrohej si me demek particke dhe ,sipas kohes e interesit here shkoi majtas,here djathtas dhe se fundi eshte ankoruar ne portin e bandes demokratikase e ben dhe ky si lulushka ndonje deklarate per ti thene botes e te tjereve se ky,me demek Nard humoristi eshte njeri me peshe,si i thone,eshte faktor politik! E bukur dhe kjo!

  Përgjigju
 • Billi: 21/06/2019 11:51

  Deklarate e fortte shtypi e Kryetarit te Shoqates se Axhustatoreve dhe Motorristeve Demokristiane te Shqiperise.

  Përgjigju
 • toni: 21/06/2019 11:21

  o ndoka tregoji ambasadorit,qe pas dites vjen nata

  Përgjigju
 • Populli: 21/06/2019 11:15

  O Zot ka mbetur ky vend ne dore te injoranteve,ne dore te Ndokes,Mediut,Monikes,Lul Karrabushit,Dukes,Idrizit,Dules ,Tit Vasilit....,njerez te ligj e kokrrat e injoranteve,ptu rrace e ndyre

  Përgjigju
 • Lala: 21/06/2019 11:13

  Mbylle ti IDJOT, laj gojen para se te permendesh prezencen e huaj ne Shqiperi. Leqe ty ska kolinoz qe te ben derman. IDJOT, qerrohu , shporru kafsh prehistorike

  Përgjigju
 • sala: 21/06/2019 11:12

  Hahaha Nardi.O sa kum qesh.Hahaha Nardi i Ndokajve eshte bere lider europian.Keshillon Europen.

  Përgjigju
 • Ehhhh: 21/06/2019 11:07

  Te kemi share kot kur shikojme ca tipa si gjiza ne parlament. Po tani mos i jep vetes kaq shume rendesi sa te ofendosh ate ambasadorin e osbes. Nuk te pjerdh njeri ty

  Përgjigju
 • www.youngtribune.com: 21/06/2019 11:04

  Edhe pra nuk ka se si ti mungoje Shqiperise nje politikan I rangut te larte sic eshte Nard Ndoka. Une propozoj qe kete politikan ta emerojne kandidat per president n.q.s Meta jep doreheqjen

  Përgjigju