Nata e ndërrimit të viteve, qielli në Berat ‘mbulohet’ nga fishekzjarret! Vijon festimet në baret e lokalet e qytetit (VIDEO)

 

Qindra qytetarë beratas tejmbushin sheshin dhe rrugë e qytetit, në pritje të Vitit 2023.

Sapo ora shënoi 00:00, që përkon edhe ardhjen e vitit 2023,i gjithë qielli u mbulua nga fishekzjarrë të panumërta të hedhur jo vetëm nga bashkia, por edhe nga qytetarët. Ishte një spektakël i vërtetë fishekzjarresh, që ndriçoi qiellin beratas për rreth 20 minuta. Qytetarët beratas u grumbulluan për të pritur ardhjen e Vitit 2023 rreth Pemës së madhe të Vitit të Ri, të vendosur këtë vit mes dy lagjeve muzeale "Mangalem" e "Goricë", duke uruar njëri-tjetrin "Gëzuar, nga mot gëzuar".

Nata festive e ndërrimit të viteve do të vijojë më pas me festimet e qytetarëve në baret e lokalet e qytetit, të cilat janë prenotuar më herët nga familjarët. Në rrugët e qytetit shihet prezencë e shtuar e forcave të policisë, që janë në gatishmëri të plotë jo vetëm për të garantuar qarkullimin normal në rrugët e Beratit por edhe për të shmangur çdo incident të mundshëm.


Lajmi kryesor:

Troket 2023! Spektakël fishekzjarrësh në Tiranë! Atmosfera festive 'pushton' vendin! Shqiptarët urojnë: Gëzuar (VIDEO)


B.K./LR/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Vranë njëri-tjetrin në Kavajë me thika e pistoletë, sherri mes dy 43-vjeçarëve nisi me fjalët: Pse më sheh ashtu?

Vranë njëri-tjetrin në Kavajë me thika e pistoletë, sherri mes dy 43-vjeçarëve nisi me fjalët: Pse më sheh ashtu?