Ndahet nga jeta Bashkim Fino, Xhaçka: Simbol i mirësisë, na lë një boshllëk të madh o Baçi

Ndahet nga jeta Bashkim Fino, Xhaçka: Simbol i mirësisë, na lë një boshllëk të madh o Baçi

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të deputetit Bashkim Fino. Ajo shkruan se ai ishte simbol i mirësisë dhe humorit dhe la pas një boshllëk të madh te kushdo që e njihte.

“Ka disa njerëz, disa miq të mirë, që kur ikin lënë pas një boshllëk aq të madh, që nuk zëvendësohen e nuk ua zë dot kurrë dikush tjetër vendin që kishin, sepse ishin të papërsëritshëm. I tillë ishte për mua Baçi, një mik i mirë, simbol i mirësisë e kujdesit për njerëzit, i fjalës dhe i humorit, që do të na mungojë aq shumë. U prehsh në paqe e qofsh i parajsës miku im! Mungesa jote është e pazëvendësueshme”, shkruan Xhaçka.


Lajmi kryesor:

Shuhet Bashkim Fino, sot ditë zie kombëtare! Ish-Kryeministri i 'Pajtimit Kombëtar' humb betejën me COVID! Rama: Miku im nuk jeton më! PS dhe PD ndërpresin fushatën


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Berisha-Meta e partitë e vogla bashkë për zgjedhjet vendore, a mendoni se fitojnë përballë PS?×

Lajmi i fundit

Elbasan/ Vendoset sekuestro pasurive me vlerë 3.5 milionë euro të 46-vjeçarit, dyshohet se janë përfituar nga krimi

Elbasan/ Vendoset sekuestro pasurive me vlerë 3.5 milionë euro të 46-vjeçarit, dyshohet se janë përfituar nga krimi