Ndaj shpifjeve të rrish pa folur! Pas bujës së këngës së Besit, reagon Xhensila Myrtezaj

Ndaj shpifjeve të rrish pa folur! Pas bujës së këngës së Besit, reagon Xhensila Myrtezaj

Xhensila dhe Besi

Këngëtarja Xhensila Myrtezaj dhe Bes Kallaku kanë qenë në qendër të vëmendjes së publikut sidomos pas ndarjes së tyre.

Para disa ditësh Besi publikoi këngën e tij më të re ‘Mosmirënjohja’, madje e cilësoi si tekst shpirti.

“Nga mosmirënjohja, unë ta ktheva shpinën, a do mbash mëkatin apo do bësh viktimën…”, thuhet në strofat e këngës.

Por mesa duket këto vargje nuk i kanë pëlqyer fare këngëtares. Prandaj me anë të një Insta Story ajo ka postuar disa vargje të poezisë ‘Në mundsh’, vargje që mund të jenë një replikë për këngën e ish-partnerit të saj.

“Në mundsh të ruash arsyen kur bota humbet fillin
e fajin ty ta hedh dhe vehtes t’i besosh,
sa herë te ty dyshojnë e s’të perfillin,
por edhe dyshimet drejt t’i gjykosh…
në mundsh të rrish në pritje nga pritja palodhur,
a kur t’urrejnë, urrejtje mos t’ushqesh,
madje ndaj shpifjeve të rrish pa folur,
me thjeshtësi me to pa rënë ndesh", shkruan Xhensila.

Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • papingji: 26/05/2024 17:34

    giashtenontsh ke bujrkalifa

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Presidenti Biden tërhiqet nga gara: Çfarë ndodh tani?

Presidenti Biden tërhiqet nga gara: Çfarë ndodh tani?