Ndarja nga jeta e valltares Liljana Cingu, Veliaj: Ngushëllime të ndjera për familjen e mbretëreshës së valleve shqiptare

Ndarja nga jeta e valltares Liljana Cingu, Veliaj: Ngushëllime të ndjera për familjen e mbretëreshës së valleve shqiptare

Valltarja e njohur e Ansamblit Kombëtar të Këngëve dhe Valleve Popullore, Liljana Cingu, është ndarë sot nga jeta në moshën 73-vjeçare.

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj përmes një postimi në rrjetet sociale shpreh ngushëllimet e përzemërta për familjarët e valltares.

“Me hidhërim të thellë mësova për ndarjen nga jeta të mbretëreshës së valleve shqiptare, Lili Cingu. Ngushëllime të ndjera familjes!”, shkruan Veliaj në Facebook.


Lajmi kryesor:

Shuhet ‘Mbretëresha e valles shqiptare' Lili Cingu, 'Nder i Kombit'! Valltarja ikonë e Ansamblit Kombëtar


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Fëmijët vrasin babain në Durrës, a është në krizë familja shqiptare?×

Lajmi i fundit

Olsi Bylyku ka sërish një thumb për Big Brother: Zhgënjim i madh...

Olsi Bylyku ka sërish një thumb për Big Brother: Zhgënjim i madh...