Ndalimi i daljes 10 vite/ Opozita kërkoi kohë, Rama jep 'OK': SHBA iu drejtua direkt Bashës

1561028735_1561028511rama10.jpg
Kryeministri Rama pranoi kërkesën e opozitës për t'i dhënë kohë që të shqyrtohet propozimi për të futur në Kodin Penal ndalimin për daljen jashtë vendit nga 5-10 vite për të gjithë personat që janë dënuar për krime elektorale.

"Sot kemi një propozim, opozita ka kërkuar kohë, është normale, nuk kemi asnjë problem me kohën. Për të vendosur në Kodin Penal ndalimin për të dalë jashtë vendit... Ndalimi i daljes jashtë për 5-10 vite pas dënimit për krimet zgjedhore u jep fund historisë së aventurierëve që të mendohen edhe kur të flasin në telefon.

SHBA iu drejtua me emër dhe mbiemër Bashës dhe Kryemadhit që ju jeni përgjegjës dhe do të paguani për këtë" tha Rama.


Lajmi kryesor:

Rama: Në Shkodër mbase plan për një tjetër 2 prill! Hajdari: Pse këmbëngulni me 30 qershorin? S'duam viktima /VIDEO


d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ju duket i drejtë vendimi për të bllokuar lejet e ndërtimit në zonat e prekura nga tërmeti?