Ndalohen tre familje me emigrantë të paligjshëm në zonën e 'kufirit të gjelbër'

Ndalohen tre familje me emigrantë të paligjshëm në zonën e 'kufirit të gjelbër'

Policia shqiptare ka ndaluar në afërsi të fshatit Vërnik tre familje me emigrantë të ligjshëm në zonën e kufirit të gjelbër. Mësohet se të ndaluarit janë tre cifte bashkëshortësh dhe fëmijët e tyre ku më i vogli është tre muajsh. Dy nga familjet janë me shtetësi siriane ndërsa familja tjetër irakiane.

Pas marrjes së deklaratave nga ana e policisë, ata janë nisur drejt qendrës së azilkërkuesve në Tiranë.

Dy ditë më parë, policia ndaloi 16 shtetas sirianë në Kapshticë.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)