Kapshticë/ Policia kufitare ndalon 16 shtetas sirianë

Foto ilustruese

Policia ka ndaluar 16 shtetas sirianë në Kapshticë në zonën e kufirit te gjelbër. Mësohet se të ndaluarit janë dy çifte bashkëshortësh bashkë me 12 fëmijët e tyre minorenë.

Ata janë dërguar në drejtorinë e kufirit dhe migracionit të Korçës ku do të merren deklaratat e tyre dhe më pas do të dërgohen drejt qendrës se azilkërkuesve të Tiranës.

 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të ketë ndryshime në qeveri?

Komento

Komente

 • Goni: 04/03/2019 12:32

  Ks marresveshje midis Greqise dhe Shqiperise per personat qe kapen ne kufirin e gjelber qe te rikthehen nga vendi qe erdhen,perse nuk e zbatojne keta derrat tane por i sjellin ne Tirane?

  Përgjigju
  • Fredi: 04/03/2019 14:02

   Sepse kemi tradhëtarë dhe jo patriotë! Kemi qe per pará ngrejnë lart xhaketën

 • Fredi: 04/03/2019 11:11

  Shpejt jepuani fqinjëve ti mbajnë e të kujdesen se që andej erdhën!

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Pas trazirave në Beograd, zmbrapset qeveria serbe...