Pinë kokainë deri në 2 të mëngjesit, shqiptari godet me thikë 62 herë rumunin në Angli pasi më parë e kishte përqafuar! Tmerrohen kalimtarët

Viktima Marian Savu

Një rumun është goditur me thikë rreth 62 herë në publik, përpara njerëzve  të tmerruar, pasi ndau pije dhe kokainë me personin që e sulmoi, një 35 vjeçar shqiptar. Ngjarja ka ndodhur në një festë në Birmingham, Angli.

Marian Savu, 43 vjeç, nga Rumania, baba i tre fëmijëve, u vra me thikë nga Erlin Hasa, 35 vjeç, një shtetas shqiptar, pas një feste që u zhvillua në një shtëpi në Birmingham, Angli.

Ndërsa Savu vrapoi jashtë për t'i shmangur sulmit, Hasa e ndoqi atë duke mbajtur një thikë dhe filloi ta godiste vazhdimisht viktimën e tij.

Ditën e incidentit, Hasa dhe Savu po festonin me disa burra të tjerë në një apartament. Disa orë më vonë, rreth orës 02:00, dyshja raportohet se kanë ndarë kokainë me një burrë tjetër. Pak më vonë, ndërsa viktima ishte ulur dhe lexonte mesazhet e gruas së tij në telefon, Hasa nxori një thikë, i vuri krahun Savu-së në qafë si në mënyrë miqësore dhe dyshohet se ia futi tehun në trupin e viktimës nga një distancë e afërt.

Savu u befasua plotësisht nga sulmi dhe nuk ishte në gjendje të mbrohej. Hasa më pas vazhdoi duke i futur vazhdimisht thikën në qafë dhe në trup viktimës.

Burrat e tjerë që po festonin në banesë u larguan nga vendi i ngjarjes pasi panë se po ndodhte sulmi. Viktima thuhet se vdiq pasi u mbyt nga gjaku i tij pasi një nga plagët e tij fatale ishte një venë e qafës së prerë.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Pjanic: 28/10/2021 15:07

  Redaksia sa me shpejt provime per gjuhen shqipe ketyre qe leshojne keshtu bajgash per titull shkrimi.Si u pika kokaina ?ajo thithet nga hunda,vihet mbi lul bashen ose jozefina topallin por ne asnje menyre nuk pihet.....

  Përgjigju
  • O llesh: 31/10/2021 20:26

   Po nuk ka rëndsi;e lagu se lagu…në të dyja format thuhet ska na një gjë te keqe

 • vjeshta: 27/10/2021 20:12

  Kuksianë duket nga emri edhe koka e bëma!

  Përgjigju
 • Edi: 27/10/2021 19:28

  Kestu Jan ber shqiptaret e Anglis te hajne buken dhe te vrasin mbas shpine barrbonat kan ber dy lek dhe I duket vetja te pa prekshem. Ne burg ka per tu kalbur ky ofendohet per nje llafe goje dhe vret.

  Përgjigju
  • Zykaj Kozeta: 28/10/2021 12:16

   Shum e vërtetë. Tamam barbona

 • Sondazhi i ditës:

  Rishfaqen nostalgjikët e diktatorit, a duhet bërë dekomunistizimi i shoqërisë shqiptare?×

Lajmi i fundit

John

Fëmijët nën 2 vjeç po preken nga Omicron, 10% të rasteve spitalore