Ndarja nga jeta e regjisorit Fadil Kraja, Basha ngushëllon familjarët: Ditë e trishtë për artin

Kryetari i Partisë Demokratike Luzlim Basha ka reaguar pas ndarjes nga jeta të regjisorit Fadil Kraja.

‘Ndarja nga jeta e “Mjeshtrit të Madh” Fadil Kraja, na hidhëron të gjithëve, duke e bërë të sotshmen një ditë të trishtë për artin, Shkodrën, Shqipërinë. Kalimi i tij në amshim ndërpret një jetë të pasur e krijuese, që do të lërë një gjurmë të përjetshme në kulturën shqiptare. Ngushëllime të sinqerta familjes, miqve dhe kolegëve! U prehtë në paqe!’- shkruan Basha.

Postimi i Bashës


Lajmi kryesor:

Ndërron jetë në moshën 91 vjeçare, shkrimtari e dramaturgu i shquar shqiptar, Fadil Kraja


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Varianti i ri Omicron dhe dimri, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid?×

Lajmi i fundit

John

Shoqërohet në polici autori i dyshuar i vrasjes së ish-deputetit Pashko Ujka (EMRI)