Ndërpritet mbledhja, ikën edhe opozita, pritet që të rikthehen pas konsultimeve me partinë

Pas Damian Gjiknurit nga mbledhja është larguar edhe opozita. Përfaqësuesit e PD-LSI-së, por edhe Rudina Hajdari kanë dalë nga takimi. Mbledhja është ndërprerë pasi palët pritet që të konsultohen me liderët e partive për lëshimet që duhet të bëjnë. Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili kanë shkuar në selinë e PD-së për t'u konsultuar me Lulzim Bashën pas negociatave të drejtuara nga SHBA. 


Lajmi kryesor:

'Zgjedhorja', Yuri Kim i lë përgjegjësinë PD: Kemi arritur një marrëveshje shumë të mirë! Topi në fushën e mikut tim Luli Basha, të mos mbajë peng integrimin


d.ba./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të mbahen zgjedhjet parlamentare me lista të hapura?×

Lajmi i fundit

John

Serbi, ushtria refuzon urdhrin e Vuçiç, mijëra qytetarë protestojnë kundër masave anticovid