Ndërrimi i pronësisë në verë, ‘Guardia di Finanza’ nis hetim për Milanin! Dyshohet për parregullsi

Ndërrimi i pronësisë në verë, ‘Guardia di Finanza’ nis hetim për Milanin! Dyshohet për parregullsi

Zyrat e Milanit

Seksioni i policisë financiare së ‘Gaurdia di Finanza’ në Itali po heton shitjen e Milanit në verën e vitit 2022. Sipas prestigjozes ANSA mund të ketë shkelje gjatë momentit që klubi i Milanos ndërroi pronësi nga fondi Elliot tek Red Bird Capital i Gerry Cardinale.

Gjithçka filloi me një ankesë të ish-aksionerit minoritar në menaxhimin e klubit të mëparshëm ‘Blue Skye’ me qendër në Luksemburg që ka ngritur padi për një operacion të parregullt të shitjes së Milanit. Situatë që i shtyu hetuesit të kërkonin për materiale potencialisht të zbulueshme.  

Sipas asaj që ndodh, Blue Skye ankohet se ai kurrë nuk ka dëgjuar për shitjen dhe nuk u informua deri sa u krye akti dhe për këtë arsye do të kishte kundërshtuar një sjellje të supozuar mashtruese.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Zhgënjen Kosova përballë skuadrës modeste, Zvicra me pikë të plota, Skocia ‘gjunjëzon’ spanjollët

Euro 2024/ Zhgënjen Kosova përballë skuadrës modeste, Zvicra me pikë të plota, Skocia ‘gjunjëzon’ spanjollët