Ndërron jetë Fadil Kraja, Meta: Një prej penave më të ndritura të dramaturgjisë kombëtare, humbje e madhe për artin dhe kulturën tonë

Ndërron jetë Fadil Kraja, Meta: Një prej penave më të ndritura të dramaturgjisë kombëtare, humbje e madhe për artin dhe kulturën tonë

Presidenti Ilir Meta ka shprehur mesazhin e tij ngushëllues për ikjen nga jeta të një prej penave më të ndritura të dramaturgjisë kombëtare siç shprehet ai, Fadil Kraja.

Meta shkruan se dramaturgu është një nga përfaqësuesit e denjë të traditave dhe qytetarisë shkodrane dhe ikja e tij është një humbje e madhe për artin dhe kulturën shqiptare.

“Ngushëllimet më të ndjera familjes Kraja, komunitetit të dashur të Shkodrës dhe mbarë artdashësve! Të prehet në paqen e merituar!”, shkruan presidenti në rrjetin e tij social.


Lajmi kryesor:

Ndërron jetë në moshën 91 vjeçare, shkrimtari e dramaturgu i shquar shqiptar, Fadil Kraja


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Aleanca ‘miqësore’ e Xi Jinping dhe Putin, si provokoi ‘fshehurazi’ në detaje Rusia gjatë vizitës së liderit kinez?

Aleanca ‘miqësore’ e Xi Jinping dhe Putin, si provokoi ‘fshehurazi’ në detaje Rusia gjatë vizitës së liderit kinez?