Ndërron jetë operatori i disa TV shqiptare, la pas 5 fëmijë...dhe një arkiv të pasur me filmime nga dora e tij

Ndërron jetë operatori i disa TV shqiptare, la pas 5 fëmijë...dhe një arkiv të pasur me filmime nga dora e tij

Alket Metko

TIRANË- Operatori Alket Metko ka humbur betejën me një sëmundje të rëndë.

Ai ka ndërruar jetën ditën e sotme, duke lënë  një trishtim në fytyrat e njerëzve që e njihnin dhe kolegëve me të cilët ka punuar, të cilët e përshkruajnë si një njeri shumë profesionist dhe miqësor.

Metko la pas 5 fëmijët e tij, me të cilët u nda nga ta në një moshë të re, për shkak se sëmundja i mori jetën. Ai la pas edhe dhjetëra momente të fiksuara nga duart e tij të momenteve më kryesore të aktualitetit politik.

Metko ka punuar në disa Televizione në Shqipëri. 

*Report TV dhe Shqiptarja.com u shprehin ngushëllime familjarëve

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Tashmë është zyrtare! Juventus prezanton Thiago Mottan, italo-braziliani shpreh ambicien për t'i bërë tifozët të lumtur

Tashmë është zyrtare! Juventus prezanton Thiago Mottan, italo-braziliani shpreh ambicien për t'i bërë tifozët të lumtur