Ndërtuan pa leje, vihen nën hetim dy qytetarë në Vlorë

Ndërtuan pa leje, vihen nën hetim dy qytetarë në Vlorë

Dy qytetarë janë vënë nën hetim nga Policia e Vlorës pasi kanë ndërtuar pa leje në kundërshtim me ligjin.

Sipas policisë qytetari P.S banues në lagjen 1 Maji ka ndërtuar pa leje në pronën e tij ndërsa S.M 68 vjeç, banues në fshatin Dhërmi do përballet me vepren penale të ndërtimit të paligjshëm.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

E.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Luizi me strategji pas daljes së Kiarës: Po bëja sikur po flija! Ja çfarë dëgjoi fshehurazi nga biseda e Oltës dhe Qetësorit

Luizi me strategji pas daljes së Kiarës: Po bëja sikur po flija! Ja çfarë dëgjoi fshehurazi nga biseda e Oltës dhe Qetësorit