Ndërtuan pallatin 10-katësh për 28 orë dhe 45 minuta, kompania kineze përfundon ndërtesën në kohë rekord

Ndërtesa nga kompania kineze

Një tjetër rekord është thyer në Kinë, pasi një kompani arriti të ndërtonte një pallat 10-katësh për 28 orë dhe 45 minuta.

Videoja e përshpejtuar në të cilën paraqitet hap pas hapi ndërtimi i këtij pallati  cili u realizua në kohë rekord po mahnit shikuesit.

Por a e dini si është e mundur që një pallat të ndërtohet në një kohë kaq të shkurtër? Përmes teknologjisë së sistemeve të ndërtimeve të para-fabrikuara të cilat montohet dhe krijojnë një ndërtesë të vetme.

Broad Group, kompania e cila realizoi këtë ndërtesë, me herët në vitin 2015 ndërtoi në kohë reale një kullë 57-katshe, të cilën e përfunduan brenda 19 ditësh.

J.GJ./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Kosova kundërshton nismën për bashkëpunim rajonal Ballkani i Hapur, si është sipas jush ky qëndrim?

Komento

Komente

 • Iris: 21/06/2021 03:23

  Te shohim si do t'i qendroje termeteve.

  Përgjigju
  • Asdfg: 21/06/2021 16:48

   Nuk e meritojm hapjen e negociatave ne shqiptaret se te gjith institucionet jan hajduta zagar dhe maskarenj korrupsion i madh ka pllakosur shqiperin nga te katera anet ..×

Lajmi i fundit

John

Fauci paralajmëron rrezikun nga shtimi i rasteve me koronavirus, por SHBA nuk do futet karantinë